Gazete çocuk, çocukların haber alma ve bilgi edinme hakkına alternatif bir yer, haber sitesi olma amacıyla yola çıktı. Sadece çocuklar için çocukların haber sitesi olarak… Gazete çocuk, Türkiye ve dünya gündeminde yer alan haberleri, çocuklara uygun bir içerikte ve dilde sunmayı amaçlıyor. Sadece belli başlı haberleri değil, gündemde olan her haberi, televizyonda internette çocukların karşılaşabileceği her içeriği onlara uygun olarak, çocuklara göre bir dilde ve anında vermeyi hedefliyor. Bunu yaparken yetişkinleri de unutmuyor ve onlara da çocuklarla ilgili, uzmanlar tarafından yazılmış makaleler sunuyor. Ek olarak etkinlik takvimi ve alternatif oyun hazırlama videoları ile yetişkinlere fikir, çocuklara ise eğlenceyi takip etme imkanı sağlıyor.

Biz Kimiz?

Merve Büyüktaş, 2013 yılından bu yana çocuk alanında çalışmaya ve kendimi geliştirmeye çalışıyorum.  Birçok sivil toplum kuruluşunda çocuk çalışmalarında yer aldım, yürütücülük yaptım. 2017 yılında Gazi Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun oldum. Kendi mesleğimi çocuk alanıyla birleştirdiğim bir içerik fikriyle ve bu alandaki ihtiyaçları görerek yola çıktım. Üniversite bitirme tezimi de çocuk haberciliği üzerine yaptım. Çocuk dergisi, çocuk filmleri, alternatif öğrenme ve oyunlar yani çocuklara dair birçok alanda var olan birikimimi mesleğimle harmanlayıp bu site ile faydalı bir iş olarak çocuklar için sunmak için yola çıktım.

Burak Kurtoğlu, web tasarımı ve grafik tasarımcısı. Bu fikrin ortaya çıkmasında ve iki ara yüzlü bir site kurulması imkanını, Türkiye ve dünyada örneklerini, sosyal medya ve her türlü tasarımının oluşmasında katkı sağlayan ve bugüne kadar herkesten çok emek harcayan kişi.