Gazete Çocuk’ta iki farklı abonelik bulunmaktadır. Bu abonelikler bir ücrete tabi değildir. e- posta yoluyla iletilen abonelikler şöyledir; Haftalık Gündem Aboneliği ve Makale Aboneliği.

Haftalık Gündem Aboneliği; hafta boyunca yayınlanmış haberlerden derlediğimiz içerikleri link olarak paylaştığımız bir haber bültenidir. Böylece hem çocuklar haftalık haber takibini tek bir yerden yapma ve ilgilerini çeken haberleri okuma imkanına sahip olur. Hem de yetişkinler Gazete Çocuk’ta hafta boyunca yayınlanmış haberlere göz atma imkanı bulur. Buradan da anlaşılabileceği gibi bu abonelik, hem çocuklar hem de yetişkinler içindir.

Makale Aboneliği; alanında uzman kişiler tarafından yazılan çocuk alanından içerikleri paylaştığımız haber bültenidir. Mail yoluyla iletilmekte ve sadece yetişkinlere özeldir. Yetişkin içeriklerinin az olması sebebiyle 15 günlük ya da 1 aylık periyotlarla isteyen her yetişkine ulaştırmayı istediğimiz bültendir. Gazete Çocuk’u takip eden, ettiren her yetişkinin bu makaleleri okumasını dileriz.